Svařovací práce pro průmyslové aplikace
- Svářeči s certifikací odborné kvalifikace
- Svařování konstrukcí z ocele a nerezových materiálů pro průmyslové využití
- Svařování strojních celků a doplňujících konstrukcí technologií
- Svařování a montáže potrubních celků
Metody, které využíváme při svařování kovů
- MMA/ Manual Metal Arc Welding – ruční obloukové svařování Univerzální metoda obloukového svařování.
- MIG/ Manual Inert Gas – svařování tavící se elektrodou v ochranném plynu Inertním (neaktivní) plyn je obvykle argon či helium nebo jejich směs. Obloukové svařování v ochranném plynu využívá teplo elektrického oblouku mezi elektrodou a svařencem.
- MAG/ Manual Active Gas – svařování tavící se elektrodou v aktivním plynu Pro metodu MAG se používá jako plyn obvykle CO2, který reaguje se svarovou lázní. Využívá se pro sváření ocele, nerezových materiálů, hliníkových slitin.
- TIG/ Tungsten Inert Gas – svařování netavící se wolframovou elektrodou Metoda založená na principu hoření elektrického oblouku mezi wolframovou elektrodou a svařencem v ochranné atmosféře pomocí inertního plynu – argonu, helia nebo jejich směsi. Výhody svařování TIG metodou je dobrá kontrola svarové lázně a možnost použít stejný materiál pro svařování (elektroda) jako je materiál svařence. Tímto způsobem se dají svařovat i velmi tenké materiály.
- Svařováním plamenem „autogen“ Metoda využívající teplo vzniklé spalováním směsi hořlavého plynu a kyslíku. Natavením svarových ploch a roztavení přídavného materiálu je dosaženo spojení materiálu. Jako hořlavý plyn se nejčastěji používá acetylén. Metoda se využívá pro „rozpalování – řezání“ ocelových konstrukcí při jejich likvidaci.